• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Editörden Bir Not

Editörden Bir Not

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

"İçimizdeki ses, yüreğimizdeki ateşsin. Gözlerin tercümanı, derdini söyleyemeyenlerin dermanı.Bir fener, bir aydınlatıcı ışık, Yol gösteren bir rehber. Bu güne kadar yapılanların en güzeli." Ziyaretçilerimden aldığım mesajlar bunlardan ibaret değil elbette. E-posta,mektup, telefonlarla bu güne kadar binlerce teşekkür yağdı her teşekkür bana aşk- şevk verdi; ama bir o kadarda yükümü artırdı. Hiç eleştiri almadım mı? Tabi ki aldım. Yazılarım sitede yayınlanan resim yada reklamları beğenmeyen ziyaretçilerim bunları da iletti bana. Kimi zaman konuları yeterince izah edemediğimin farkına vardım, kimi zaman açık ve net yazmak çabam kısa ve öz olma gayretimle çakıştı.

Gerek sitemi gerekse bizzat benimle görüşen ziyaretçilerimin gülevi sitesini ve nasıl hazırlandığını merak ettiklerini öğreniyoruz. Gülevinin bugün 17. yılını dolduruyoruz, ve gülevini ilk yıllardan beri takip edenler devamlı bir adım ileri gitmeye çalıştığımın farkındadırlar. Sahip olduğum siteyi ve ziyaretçilerini bilgilendirmek, onlara duygularını anlatırken tercümanlık yapmak, elleriyle yazdıklarını gözleriyle seçtiklerini gülevinin renkli ve duygusal sayfalarıyla imzalayarak sevdiklerine ulaştırmak ve karşılaştığı sorunlara çözümler bulabilmek benim en büyük amacımdı. Sorulamayan sorular olduğunu biliyor anlatılamayan duygular olduğunu hissediyor ve bunların giderek insanların içinde derin yaralar açtığını hissediyordum. Bir insanın ihtiyaç duyacağı her şey bu sitede olmalıydı. Neyin nasıl yapılması gerektiğini canlı örnekleriyle öğrenme fırsatı bulmalı ve kitapların arasında saklı kalmış bilgileri,resimleri,şiirleri kullanılır hale getirmeliydi.

Gülevinin bir çok isimsiz kahraman ellerinde gülevi sitesi resimleri ile ziyaretçi toplama çalışmaları yapan arkadaşlarımız ve gönüllerimiz ‘ Biz bir aileyiz ‘ mesajını içtenlikle veriyorlar. Onların siteye koydukları sevgi ve bereket gülevinin daha farklı bir anlam taşımasına vesile oluyor. Ayrıca sitemin değişik servislerinde çalışıp ta gülevine katkı yapan insanları da unutmamak lazım. Her haftanın bir öncekinden daha güzel olması için bu çabalar devam etmeli. Bu anlamda ziyaretçilerimizin heyecanlarının da gülevine katılmasını bekliyorum. Daha iyi günlerde buluşmak üzere.Sevgi dolu dünyada bir Gül gibi açmanız dileğiyle...