• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Gül bitkisinin efsanesi

Gül bitkisinin efsanesi

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

1. Düzenli olarak pembe aroma soluyanlar çok daha dost canlısı, göze çarpmayan ve daha parlak bir havası olan

2. Gül yağı, kadınların parfümlerinin yüzde doksan sekizine ve erkeklerin yüzde kırk sekizine dahildir.

3. Japonlar, en güzel "Chameleon" çeşitlerinden birini yetiştirdiler, öğleden sonra, çiçek, parlak kırmızı bir tonla doluydu ve gecenin başlangıcıyla, kar beyazı bir tonda boyandılar.

4. Fransa'da Orta Çağ'da, tatil için en akıllı ve mütevazı kızlara güller sunuldu

5. Antik dönemdeki Romalılar ilk kez gül çalıları yetiştiren ilk kişilerdi, eserlerde ondan fazla çeşit var. Mesela, Romalılar düğün yatağına yaprakları serptiler, pembe çelenk taktılar ve imparatorlar bayramlarda gül şarabı içtiler

6. Pembe koku, en güçlü antidepresanlardan biridir.

7. En büyük gül sayısı - yaklaşık üç milyon, Sevgililer Günü'nde satılıyor. Ancak, yılda sadece 1-2 kez sevgisini memnun etmek gerekli değildir, kızın gül gibi kokması için dikkat ve özen göstermesi gerekir; bu nedenle, gün boyunca vaktiniz yoksa hızlı teslimat ve en iyi hizmeti alabilmeniz için bugün internetten gül satın alabilirsiniz.

8. En küçük “C” pembe tomurcukları bir pirinç tanesinden daha fazla değildir

9. Bir kilogram gül yağı elde etmek için yaklaşık üç ton yaprak gerekir.

10. Rosa, Kuşburnu cinsinin tüm bitkilerinin ortak adıdır.

11. Gül, düğün kutlamasının vazgeçilmez bir özelliğidir. Beyaz güller geleneksel olarak kullanılır, saflığı, sonsuzluğu, en güçlü sevgi duygusunu ve samimiyeti sembolize eder, ancak aynı zamanda kızıl - sıcak güçlü duygular ve çılgın tutku da olabilir.

12. Pembe güller, sofistike, sofistike ve şıklığı sembolize eder.

13. Konfüçyüs koleksiyonlarında yaklaşık altı yüz gül çeşidi vardır.

14. Tuhaf bir gerçek - eğer iki kokulu gülü geçerseniz, sonunda kokusuz veya hafif bir melez olan bir melez olacaktır.

15. Tarihi kaynaklarda belirtilen en eski güller, Alman Hildesheim 815g şehrinde bulunan katedralin duvarındaki güllerdi.

16. Hristiyanlıkta, ilk yüzyıllarda, beyaz güller Meryem Ana'yı simgeliyordu ve Mesih'in beş yarasıyla beş pembe taç yaprağı tanımlanmıştı.
17. Birçok masalda, güzel aşk tanrıçası Afrodit sayesinde kırmızı güller ortaya çıktı. Onlara, tanrıçanın beyaz bir gül topladığı ve kendisini dikenlere sıkıştıran, çiçek üzerine kırmızı bir renk tonu aldığı kanlı bir damla bıraktığı yazılmıştır. Başka bir versiyona göre, sevgili Adonis onları büyüttü

18. Beyaz güller vericisinin hayran hissedeceği saf duyguları simgeliyor

19. Rusya'da, bu çiçek sadece on altıncı yüzyılda geldi ve sadece kraliyet sarayının malıdır

20. Mayıs ayında Bulgaristan'da yıllık olarak, bu çiçeğin şerefine düzenlenen bir festivale ev sahipliği yapar; bu, yağ yapmak için yaprakları toplamanın başlangıcını sembolize eder, burada gül mutluluğun bir simgesidir.

21. İngiltere'de, aşkı kabul etmek için geleneksel olarak iki sarı gül kullanırlar.

22. Gül, İran, İngiltere ve ABD'nin ulusal çiçeğidir.

23. Shakespeare'in eserlerinde bu çiçekten elli defadan fazla bahsedilir.

24. En iyi gül satıcıları Hollandalı, en iyi bahçıvanlar Fransız ve en iyi petrol üreticileri Bulgar

Bir çok efsane ve inanç dünyadaki çiçeklerin görünümü ile bağlantılı. Her bitkinin görüntüleri içlerinde kişileştirilir, güzelliği ve gücü söylenir. Mitlerde, hangi işaretlerin flora dünyasının bir veya başka bir temsilcisi ile ilişkilendirilebileceği anlatılmaktadır. Bu sayfada “Sağlık hakkında popüler”, papatya çiçeği, çocuklar için gül ve haşhaş hakkındaki efsane hakkında konuşalım. Bu gizemli hikayeler kesinlikle genç dinleyicilerin dikkatini çekecek.

Gül hakkında - efsane sayı 1

Doğanın bu şaşırtıcı yaratılışı hakkında birçok efsane var. Bunlardan biri tanrı Vishnu ile tanrı Brama arasında nasıl bir anlaşmazlık oluştuğunu anlatıyor: Hangi çiçek en güzel olarak kabul edilir? Vishnu bunun bir gül olduğu konusunda ısrar etti ve Brahma nilüferyi tercih etti. Ancak, ikincisi anlaşmazlığın konusunu gördüğü anda hemen fikrini değiştirdi: gül kuşkusuz çiçek tanrıçası olarak tanındı.

Eski Hindistan'da, bu bitki çok saygı duyuldu. Onu krallara verenlere derhal zenginlik ve altın verildi. Yunanistan'da bir gülün kazananların çiçeği olduğuna inanılıyordu, bu nedenle bu çiçeğin taç yapraklarından çıkan yolların önüne dizildi. Almanya'da putperestlik zamanından beri bir efsane vardı: ilkbahar başlarında başlamıştı, ateş tanrısı Locke öylesine sert ve güldü ki, son donu geri çekildi ve güzel, narin güller eriyen karların altından görünmeye başladı.

Ve kızıl tomurcukları nasıl ortaya çıktı? Efsaneye göre, kar-beyaz çiçeklerden daha sonra ortaya çıktılar. Güzellik tanrıçası Afrodit, sevgilisi Adonis'in ölümcül bir şekilde yaralandığını öğrendiğinde, sayısız gül çalısının arasından koştu ve sivri, vücudunda parladı. Kan damlacıklarından çiçekler kırmızıya döndü.
Rose, Hıristiyanlıkta çok saygın bir bitkidir. Antik çağlardan beri, cennet, saflık sembolü olarak kabul edilir.

Arkadaşına Gönder